• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Історична довідка

Історична довідка про

Софіївський районний Будинок школяра, з січня 2017 року - комунальний заклад "Софіївський центр творчості" Софіївської селищної ради

У 1959 році було організовано будинок піонерів, який знаходився в с. Сталінське (нині Жовтневе). Так було до 1962 року. Завідувала будинком піонерів Понедільченко Лілія Яківна

З 1962 року будинок піонерів перемістили в смт. Софіївку. Керівництво прийняла Пироженко Інна Степанівна.

З 1968 по1970 рік заклад очолювала Круть Зінаїда Лук’янівна. З 1970 по 1972 директором була Солдатенко Віра Кузьмівна. З 1973 по 1974 – Ігнатченко Тетяна Володимирівна. У 1974 році у штатному розкладі налічувалося три працівники: методист, культмасовик, керівник гуртка. Гуртки працювали на базі Новоюлівської та Софіївської середніх шкіл. В період з1983 по 1986 рік на гурткову роботу було добавлено коштів. Розпочали роботу такі гуртки: авіамодельний, початково-технічного моделювання, радіооператорів.

З 1974 по 2002 рік директором Будинку школяра(так став називатися заклад з 1992 року) була Ластовченко Марія Сергіївна.

У 1974 році у штатному розкладі налічувалося три працівники: методист, культмасовик, керівник гуртка. Гуртки працювали на базі Новоюлівської та Софіївської середніх шкіл. В період з1983 по 1986 рік на гурткову роботу було добавлено коштів. Розпочали роботу такі гуртки: авіамодельний, початково-технічного моделювання, радіооператорів.

У 90-ті роки на гурткову роботу виділено ще більше годин - 200. Гуртки працювали на базі багатьох шкіл району, вихованці яких брали активну участь у районних та обласних масових заходах. Пізніше в штат будинку школяра була введена посада відповідального за туристсько-краєзнавчу роботу в районі. Будинок школяра став координатором та організатором в районі з цього напрямку.

З 2002 року заклад очолює Колібаба Юлія Іллівна.

Робота Будинку школяра спрямована на виконання Закону України «Про позашкільну освіту», Положення про позашкільний навчальний заклад.

Нині у закладі працює 20 гуртків, 50 груп, в яких розвивають свої здібності за інтересами 686 вихованців.

Пріоритетними напрямками позашкільного закладу є:

  • художньо-естетичний,
  • науково-технічний,
  • туристсько-краєзнавчий,
  • еколого-натуралістичний .

Підводячи підсумки цього періоду в діяльності Софіївського районного Будинку школяра треба наголосити, що держава не стояла осторонь від розвитку позашкільної освіти, всіляко підтримувала її розвиток.

На сьогодні є окреме приміщення з задовільною матеріально-технічною базою, з обладнаними кабінетами.

Вихованці будинку школяра за різними напрямками роботи нагороджені грамотами головного управління освіти і науки, районного відділу освіти та обласними дитячо-юнацькими центрами.

Колектив Будинку школяра є організаторами багатьох масових заходів в районі: конкурсів, фестивалів, змагань та зльотів. Надає методичну допомогу в організації виховного процесу в навчальних закладах району за різними напрямками. Практикує проведення творчих звітів керівників гуртків певного напрямку на рівні району. Надає методичні рекомендації керівникам гуртків шкіл щодо планування та організації виховної роботи.

Кiлькiсть переглядiв: 303

Коментарi